Żeby ogień się nas nie imał

Jak sprawić, żeby wznoszony przez nas budynek był całkowicie ognioodporny? Kluczowe wydaje się tu zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych. Wiadomo, że beton ogniotrwały przetrwa każdy pożar – w jego wyniku zniszczeniu mogą ulec meble, dywany, sprzęt RTV i AGD, jednak samym ścianom na pewno płomienie nie zaszkodzą.

materiały ognioodporne

Warto też wykorzystać płyty ognioodporne, które charakteryzują się mniej więcej tym samym. Budynek warto też ocieplić, bo dzięki temu zamieszkując w nim zaoszczędzimy niebagatelne sumy na opłatach za ogrzewanie. Najlepiej wykorzystać do tego włókno ceramiczne – materiał, który nie jest aż tak drogi, żeby jego zakup miał poważnie wpłynąć na budżet budowy, a sprawi, że poziom naszego bezpieczeństwa zdecydowanie wzrośnie.

Pożary, niestety, były, są i będą się zdarzały. Jest naprawdę mnóstwo możliwych przyczyn – awaria elektronicznego urządzenia, zostawienie włączonego żelazka, zaśnięcie z papierosem w dłoni, czy nawet uderzenie pioruna. To ostatnie, mimo że na każdym budynku montuje się piorunochrony, może narobić niemałych szkód, a przy tym zdarza się na tyle często, że niektórzy ubezpieczyciele w ogólnych warunkach ubezpieczenia wyłączają swoją odpowiedzialność w przypadku zajścia takiego zdarzenia. To najlepiej świadczy o tym, że ryzyko jest realne i wcale nie małe.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *