Zakup mieszkania życiową inwestycją

nowe mieszkaniaZakup mieszkania jest jedną z największych inwestycji w naszym życiu. Stając przed jego wyborem z pewnością napotkamy na wiele trudności i wątpliwości. Dokonując wyboru mieszkania należy zastanowić się z jakiego rynku będziemy je nabywać. Do wyboru mamy rynek pierwotny, w którym zakupu dokonujemy u dewelopera.

Są to wówczas mieszkania nowe, które w zasadzie musimy wykończyć samodzielnie od podstaw. Deweloper najczęściej oferuje stan surowy zamknięty, czyli wstawione okna, oraz drzwi wejściowe, wraz z wszelkimi przyłączami. Istnieją również mieszkania z rynku wtórnego, które nabywamy bezpośrednio od właściciela takiego mieszkania, lub też od biura nieruchomości, które na zlecenie właściciela taką sprzedaż prowadzi.

Oferty mieszkań mogą być bardzo różnorodne, świadczy o tym ogromna liczba ogłoszeń na wszelkiego rodzaju portalach zajmujących się rynkiem nieruchomości (np. www.taniemieszkania.pl). Nowe mieszkania to dobra oferta dla osób, które posiadają własną koncepcję na aranżację wnętrza. Z uwagi na fakt, iż mieszkanie jest puste, daje to nowemu nabywcy pełną swobodę wprowadzania swoich pomysłów. Mieszkania z rynku wtórnego często są już zaaranżowane przez poprzednich nabywców. Można oczywiście poddać takie mieszkanie gruntownemu remontowi, jednak takie modyfikacje będą z pewnością o wiele bardziej kosztowne i czasochłonne.

Należy bowiem pamiętać, że przykładowo przy kładzeniu nowej podłogi dochodzi jeszcze koszt usunięcia starej. Stracimy na taki remont również o wiele więcej czasu, jednak samo mieszkanie może okazać się tańsze w zakupie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *