Relax w Gruzji

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacyjną destynację a chcesz przeżyć fascynująca przygodę?
Wybierz się na wakacje w Gruzji, gdzie ludzie są gościnni, klimat przyjazny a ukształtowanie terenu tak różnorodne, że każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie.
Gruzini są bardzo przyjacielscy w stosunku do Polaków i szanują swoich gości. W wielu miejscowościach można spotkać się z nazwami ulic sławnych Polaków.
Gościnność to cecha narodowa Gruzinów, ale nie należy jej nadużywać, gdyż większość populacji to ludzie biedni.

Wakacje w Gruzji to raj dla miłośników wina, są tacy, co twierdzą, że wino wynaleziono właśnie tam.
Ciekawostką turystyczną jest, iż nie potrzeba szukać sklepów w poszukiwaniu zaopatrzenia. Jeżeli turystom zabraknie wina, chleba, sera to wystarczy udać się do pierwszego lepszego gospodarstwa i wesprzeć lokalną ludność kupując od nich zawsze świeże i pełne smaku produkty. Za takie zakupy zapłacimy w „lari”, która jest walutą Gruzji i wynosi około 1,7 złotego.
Gruzja to wyzwanie dla klimatycznych ekstremistów. Są tu wysokie, pokryte śniegiem góry, pół pustynie, stepy i gęste tropiki. W związku z tym amplituda temperatur latem waha się od 40 stopni w dzień do 0 w nocy. Warto, więc być przygotowanym na upał i mróz, dużą wilgotność, a miejscami ogromną suchość powietrza.

To wszystko sprawia, że na w Gruzji nikt nie będzie się nudzić. Wycieczka do Gruzji wcale nie musi drogo kosztować. Ceny plasują się od 999 złotych w zależności od tego co, gdzie i jak chcemy zobaczyć oraz czego doświadczyć. Na pewno jest to miejsce, które zapada podróżnikom głęboko w pamięć.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *