Osuszanie i docieplenie domu

docieplanie domuNadeszła wiosna, a wiec zaczyna się sezon na osuszanie budynków, a także docieplanie domów. Prędzej czy później każdego ten problem dotyczy. Jeśli budujesz dom od tego właśnie zaczynasz, jeśli mieszkasz w starym domu to czeka cię ocieplanie, a czasami najpierw jeszcze osuszanie domu.

Bo nie można docieplić budynku, który wcześniej nie został osuszony, a to dodatkowy koszt. Samo docieplenie domu kosztuje sporo, wiadomo, zależy jakich materiałów chcemy użyć, a możliwości jest wiele.

Powoli odchodzi się od styropianu białego na rzecz grafitowego, który jest cieplejszy, jednak dużo droższy i bardziej wymagający. Niektóre z firm niechętnie go używają, ponieważ wymaga on od nich więcej pracy. Mamy możliwość wybierać również spośród różnej jakości siatek, a i tynków jest wiele – akrylowe, silikonowe i sylikatowe.

Warto poszukać porządnej firmy, takiej która cieszy się dobrą opinią i zna się na tym, co robi, by oprócz dobrze wykonanej pracy mogli służyć radą. Wiadomo, że nie na wszystkim się znamy, a jeżeli chodzi o osuszanie budynków w grę wchodzą spore sumy, dlatego chcemy by docieplanie służyło nam latami. Wolimy wydać nieco więcej, ale mieć gwarancję wykorzystania dobrych materiałów i fachowego wykonania.

Dlatego nie warto zawsze kierować się ceną, bo te potrafią różnić się o kilkadziesiąt złotych porównując kwoty za metr kwadratowy.

Zawsze przed podpisaniem umowy poproś o możliwość obejrzenia domów docieplonych przez firmę w swojej okolicy, nie powinno być z tym problemu, a ty będziesz mieć większą pewność podejmując decyzję.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *