Odpowiednie ubezpieczenie domu

Nikt, spośród osób będących przy zdrowych zmysłach, po zakupie mieszkania nie powinien się spodziewać, że jego eksploatacja będzie zawsze przebiegała bez zakłóceń. Oczywiście w domach wybudowanych zgodnie ze sztuką, stanowiących realizację profesjonalnych projektów i posiadających dobrze zamontowane instalacje, nieprzyjemna sytuacja, jaką niewątpliwie jest awaria w domu, będzie należała do rzadkości, jednak jej prawdopodobieństwa nie da się wyeliminować w stu procentach.

ubezpieczenie domuCzy tego chcemy czy nie, będą nas czekały mniejsze lub większe remonty, prace konserwacyjne, naprawy hydrauliczne itp. Dlatego niezmiernie ważne jest, żeby zabezpieczyć się na taką okoliczność. Sposobem na to może być wykupienie ubezpieczenia mieszkania. Podobnie jak w przypadku każdego ubezpieczenia dobrowolnego, decydując się na zakup polisy nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Musimy przekalkulować prawdopodobieństwo takiego czy innego zdarzenia, po czym sprawdzić, czy mieści się w zakresie ubezpieczenia, oraz czy odpowiedzialność ubezpieczyciela w przypadku jego zajścia nie będzie wyłączona. W tym celu, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, zwracając uwagę przede wszystkim na zakres i wyłączenia.

Lektura tego dokumentu raczej nie będzie należała do pasjonujących zajęć, warto więc rozważyć zasięgnięcie opinii kogoś zorientowanego w tematyce ubezpieczeniowej, kto będzie w stanie wydać w miarę obiektywną opinię. Na obiektywizm ze strony agenta, który za sprzedaż polisy otrzyma prowizję, niestety nie zawsze możemy liczyć. Nie warto ufać też forom internetowym – lwia część opinii o danym produkcie ubezpieczeniowym pochodzi od konkurencji.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *