Ochrona przed słońcem w mieszkaniu

Przy remoncie mieszkania lub domu niezmiernie ważna jest kwestia wykończenia pomieszczenia estetycznymi dodatkami, które w znaczący sposób wpłyną na wygląd pomieszczenia. Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu tradycyjnych i lekko już przestarzałych i niemodnych firanek czy zasłon kosztem rolet czy żaluzji.

Takie zasłony oraz firanki są również wyjątkowo niepraktyczne – nie tylko wymagają regularnego prania, co związane jest z wdrapywaniem się na drabinę i ich ściąganiem (jest to wyjątkowo problematyczne zwłaszcza dla osób starszych) ale również firany czy grube zasłony bywają wizualnie ciężkie, co optycznie pomniejsza całe pomieszczenie.

Doskonałą alternatywą są żaluzje lub rolety rzymskie, jak te rolety rzymskie dostępne we Wrocławiu na krakzalwroclaw.pl/produkty/rolety-rzymskie/. Świetnie sprawdzają się one zarówno na dużych oknach, jak i w miejscach gdzie ze względu na niewielką powierzchnię niemożliwe byłoby zamontowanie tradycyjnych zasłon.

zastepujemy firanki roletami rzymskimi

Najczęściej są one wykonane z materiałów bardzo prostych w czyszczeniu. Aby usunąć gromadzący się kurz wystarczy specjalna miotełka z delikatnego włosia. Utrzymanie czystości staje się niezmiernie proste – nie wymaga demontażu rolet czy żaluzji.

Jeżeli posiadasz duży balkon w mieszkaniu lub taras przed domem, to warto abyś pomyślał nad osłonięciem go przed słońcem. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku markizy. Ich montaż jest niezmiernie prosty – bez najmniejszego problemu wykonasz go samemu. Niezbędna będzie jedynie wiertarka, belka mocująca oraz odpowiedniej wielkości kołki. Możesz także przy zakupie markiz wybrać opcję z montażem, dzięki czemu nie będziesz musiał poświęcać na to wolnego czasu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *