Nowy wymiar światła

Artykuły oświetleniowe, które wykorzystują diody ledowe są obecnie powszechnie wykorzystywane w oświetleniu naszych mieszkań, domów, ale także budynków użyteczności publicznej czy siedzib firm. Niewielkie wymiary diod sprawiają, że można je zainstalować praktycznie wszędzie i są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych.

profile ledŻywotność i energooszczędność ledów zmniejsza też w znacznym stopniu koszty oświetlenia.

Niezwykle przydatnym rozwiązaniem są profile LED, które pozwalają na estetyczne zamaskowanie taśmy LED. Typowy profil ma postać wklęsłej listy, w której montuje się taśmę LED, a następnie przykrywa matową osłoną wykonaną z pleksi. Dzięki takiemu rozwiązaniu taśmy LED zostają zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem i wilgocią. Odpowiednio zamontowany profil LED nie tylko przykrywa diody ledowe na taśmie, ale również zmienia ich światło, powodując powstanie jednolitego, ciągłego strumienia światła.

Profile LED dostępne są obecnie na rynku w bogatej gamie rozmiarów i kształtów. Najczęściej wybieraną wersją, a przy tym też zdecydowanie najtańszą, jest wersja z surowego aluminium. Profile wykonane z tego materiału są bardzo lekkie i doskonale odprowadzają ciepło.

Coraz większym uznaniem zaczynają cieszyć się też wersje kolorystyczne, które możemy dopasować do konkretnych wykończeń. Niezliczone możliwości kompozycji sprawiają, że są one dziś powszechnie stosowane przez projektantów wnętrz. Nowością na rynku są też profile do płyt gipsowo-kartonowych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *