Nowoczesne i ekologiczne oświetlenie w domu

W ostatnich latach zastosowanie oświetlenia LED w aranżacjach domów, mieszkań i biur staje się coraz bardziej powszechne. Co sprawia, że ten rodzaj oświetlenia tak zyskał na popularności?
Przede wszystkim duży wybór formy tego rodzaju oświetlenia: dostępne są oprawy LED (imitujące kształtem klasyczne żarówki) oraz listwy i sznury LED, które wypełniają profile aluminiowe LED i mogą tworzyć efektowne podświetlenia. Profile LED często wykorzystuje się w kuchni, jak podszafkowe źródło światła, w sufitach, w podłogach oraz w łazienkach. Dodatkowo profile aluminiowe LED znajdują zastosowanie przy produkcji mebli jako sposób na oświetlenia wnętrz szaf.

profile aluminiowe led

Wśród głównych zalet tego typu oświetlenia należy wymienić trwałość – oświetlenie LED pracuje 25 razy dłużej niż żarówka tradycyjna i około 10 razy dłużej niż halogen. Innym atutem jest efektywność LED, jest to najbardziej efektywne źródło światła dostępne na rynku. Oświetlenie LED zużywa najmniej energii w porównaniu z żarówką tradycyjną, żarówką energooszczędną i halogenem. Kolejne atuty są ogromnie ważne dla architektów: profile aluminiowe LED umożliwiają niezwykle efektowne aranżacje wnętrz i powoduje, że każdy projekt będzie inny i niepowtarzalny. Profile LED mogą emitować różne kolory światła, dzięki czemu to samo wnętrze może wyglądać inaczej w ciągu dosłownie kilku minut.
Warto dodać, że profile LED są ekologiczne – użyte w nich diody LED nie zawierają rtęci. Zużyte oświetlenie LED najlepiej wyrzucić do oznakowanych pojemników.

https://led-labs.pl/profile-led

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *