Lepiej budować przy pomocy fachowców

Całość zaczynamy od zakupienia działki budowlanej i pierwsze schodki do pokonania powstają, zanim jeszcze zaczęliśmy kopać fundamenty. Niestety, pomimo obietnic o ułatwianiu życia, ze względu na ciągłe zmiany w mapkach, gdzie wyszczególniane są coraz to nowe tereny zalewowe, nagle może się okazać, że właśnie kupiliśmy działkę na takim terenie. Jednak i na to jest rada i po wysłaniu paru pisemek w końcu nam się uda doprowadzić do rozpoczęcia inwestycji. I tutaj mamy dylemat. Czy próbować budować samodzielnie, czy też zlecić to firmie, dla której budowa domów na żadnym podłożu ani terenie nie jest straszną?
Rzecz, jak zawsze rozbija się o pieniądze. Jeżeli nas stać, możemy zdać się na firmę bezsprzecznie, a jeżeli nie? To dobrze byłoby postarać się o pieniądze, bo doświadczenie pochodzące od wielu inwestorów mówi, że wcale taniej nie będzie, a za to problemów w bród.
Wyobraźmy to sobie i policzmy. Nasz czas, który moglibyśmy poświęcić na wychowywanie dzieci i przebywanie z żoną, zamieniony zostanie na nie kończącą się harówkę. Praca, dom, rozrywki, zamienią się na pracę razy trzy i pół, bo i dosypiać nie będziemy. Jeżeli nie powierzymy tego jakiemuś przedsiębiorstwu, jak na przykład litbud.pl czeka nas gehenna.
Do wykonania wykopu wynajmiemy sprzęt, a do fundamentów, budowania i zalewania- sprzęt i ludzi, których trzeba będzie pilnować. Potem szukanie ekipy murarzy, licząc na to, że dom będzie stał prosto. Zamawianie materiałów, rozładowywanie ich i opłaty, opłaty i opłaty. A potem przyjdzie stolarka okienna, hydraulik, dekarz i kto wie, kogo tam jeszcze potrzeba, a o czym przekonamy się my i to niebawem.
Albo i nie, ponieważ tego typu budowy, nazwane prawnie- systemem gospodarczym, ciągną się latami, a nierzadko właścicieli doprowadzają do takiego stanu, że są porzucane lub sprzedawane grubo poniżej swojej wartości.

Zapraszany na stronę: http://www.litbud.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *