Kto powinien zając się administracją budynków?

Administrowanie budynkiem lub kilkoma budynkami nie jest proste. Poza dbaniem o czystość i bezpieczeństwo nieruchomości trzeba także pamiętać o regulowaniu opłat i załatwianiu innych koniecznych spraw. Mieszkańcy domów lub bloków z reguły decydują się na przynależność do funkcjonujących już od lat spółdzielni lub sami je tworzą, jeżeli do tej pory takowe nie istniały. Niektórzy, zamiast tworzyć spółdzielnię, decydują się na wynajęcie firmy, która zajmie się w całości administracją budynków, oczywiście za opłatą. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą się niczym martwić, gdyż wszystkim zajmuje się zatrudniony zarządca.

maxus

Jeżeli mieszkańcy bloku lub osiedla zdecydują się na poszukiwanie firmy, w której ofercie znajduje się administracja nieruchomościami, Kraków z pewnością będzie doskonałym miejscem do poszukiwań. Oczywiście, pod warunkiem, że nieruchomość, która ma być administrowana, znajduje się w tym mieście lub w jego pobliżu. W dużych miastach oraz na obszarach podmiejskich nie będzie problemu ze znalezieniem takiego przedsiębiorstwa. Najlepiej zapoznać się z ofertą firm, wykorzystując Internet. Wystarczy w oknie przeglądarki wpisać odpowiednią frazę, jak na przykład „zarządca nieruchomości Kraków”. Następnie należy zajrzeć na strony internetowe znalezionych firm i zapoznać się z ich ofertą. Być może nie wszystkie będą gwarantować kompleksowe usługi, jakich oczekiwaliby mieszkańcy, dlatego wszelkie niejasności warto wyjaśnić telefonicznie lub już w siedzibie firmy, np. Maxus.

Podczas spotkania z przedstawicielem przedsiębiorstwa należy przedstawić wszystkie oczekiwania mieszkańców. Z pewnością będą oni oczekiwać m.in. sprzątania klatek schodowych, odśnieżania chodników czy też koszenia trawników. Wszystko to powinno znaleźć się w podpisywanej umowie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *