Jak wybierać w gąszczu rolet i żaluzji?

Mamy pełnię lata i dni słoneczne stają się codziennością. Niestety czasem trudno jest wytrzymać ekspozycję promieni słonecznych na okna, zwłaszcza jeżeli mamy je usytuowane od południowo-zachodniej strony. Zasłony tradycyjne niewiele dają, dodatkowo osłaniają okna przed świeżym powietrzem, zatem potęgują poczucie duchoty. W takiej sytuacji świetnie sprawdzają się żaluzje lub rolety, których wybór na rynku jest naprawdę gigantyczny.

rolety i żaluzje znajdziemy w każdym domu

Te pierwsze, czyli oczywiście żaluzje, są bardziej stabilne, mogą być aluminiowe, metalowe lub sporządzone z cienkich deseczek. Tak zwane wertykale raczej nie sprawdzają się w mieszkaniach, użytkownicy chętniej wybierają tradycyjne żaluzje. Można je dopasować do wystroju mieszkania – we wnętrzach rustykalnych warto zastosować drewniane listewki, natomiast w mieszkaniach bardziej modernistycznych doskonale sprawdzą się listewki metalowe. Metalowe żaluzje można także pomalować na dowolnie wybrany kolor lub zamówić odpowiedni u producenta, jednak to znacznie podnosi koszty.

Rolety, zwłaszcza te montowane bezpośrednio na oknach, dają więcej możliwości. Po pierwsze, można wybrać chyba każdy możliwy kolor i wzór, można je także łączyć, a w razie potrzeby zmieniać, ponieważ nie jest to duży wydatek. W Krakowie warto zobaczyć rolety marki Krakżal, na przykład w tym salonie osłon okiennych – wolakrakzal.com.pl. Po drugie, ich montaż jest banalnie prosty i można go wykonać samodzielnie, bez konieczności wzywania wyspecjalizowanej firmy. Na rynku są jeszcze dostępne rolety rzymskie, którym również warto się przyjrzeć planując zakup osłon okiennych do naszego mieszkania czy domu.

Niestety, jak wszystko, tak i rolety mają też swoje wady. Zdarza się, że przepuszczają światło słoneczne, bywa także, że potrafią się odklejać prowadnice, a wtedy nasze rolety wykrzywiają się lub całkiem spadają.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *