Gdy ktoś umrze za granicą?

Przypadki zdarzają się różne a najmniej przyjemnym i spodziewanym przypadkiem jest śmierć za granicą. Sprowadzanie zwłok jest czymś bardzo trudnym dla rodziny, bardzo dobrze więc, że istnieją specjalne firmy, które tylko tym się zajmują.
Przewożenie zwłok jest dopuszczalne przez osoby lub firmy, które mają na tego rodzaju czynność specjalne pozwolenia. Zgłaszając się więc do specjalistycznej firmy, możemy mieć pewność, że wszystkie zlecone czynności będą wykonane profesjonalnie i jak najlepiej. Sprowadzenie zwłok z innego kraju musi poprzedzić zezwolenie wydane przez starostę powiatu, gdzie dane zwłoki lub szczątki mają być pochowane. Transport zwłok odbywa się przy pomocy specjalnych, przystosowanych do tych czynności pojazdów. Starosta wydaje takie pozwolenie w porozumieniu z powiatowym inspektoratem sanitarnym danego regionu.
Wniosek nie podlega żadnym opłatom i wydawany w ciągu trzech dni od złożenia prośby o wydanie tego rodzaju pisma.
Firmy pogrzebowe zajmują się już potem wszystkimi potrzebnymi i wymaganymi czynnościami. Firmy są kompetentne i profesjonalne i doskonale załatwiają sprawę, która dla rodziny jest bardzo przykra. Przewóz zwłok z Niemiec to standardowa usługa wielu firm pogrzebowych.
Jeżeli bliski umarł w szpitalu, wtedy najlepiej jest powiadomić od razu szpital, że zwłoki zostaną przewiezione do Polski, przykładowo. Wcześniej należy wystąpić o międzynarodowy akt zgonu. Wszystkie procedury w Polsce są takie same jak w przypadku transportu zwłok z innych krajów.

Zobacz: Międzynarodowy transport zmarłych | Epitafium Przewozy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *