Alternatywne rozwiązania na ścianę do kuchni

płytki do kuchniUrządzając kuchnie, chcielibyśmy aby po remoncie wyglądała dobrze jak najdłużej. Materiały, których użyjemy muszą być trwałe i dobrej jakości. Do wykonania remontu potrzebujemy również dobrego i sprawdzonego fachowca.

Na ścianę do kuchni zazwyczaj kładziemy kafelki, zwłaszcza w okolicach zlewu, kuchenki i blatu roboczego. Jeśli chcemy, śmiało możemy z nich zrezygnować. Istnieją rożne inne rozwiązania. Jednym z nich są panele szklane Axitech. Składają się one z dwóch przeźroczystych tafli z hartowanego szkła, pomiędzy nie wkładana jest wybrana grafika. Możemy umieścić ulubione zdjęcia na szkle, np. dzieci czy też fotografie z ostatniego naszego urlopu. Możemy również skorzystać z szerokiego wyboru grafik, jaki oferuje nam firma zajmująca się produkcją paneli. Wtedy idealnie dopasujemy panele do stylu i wnętrza kuchni. Zazwyczaj firma, która ma w je w sprzedaży, zajmuje się również ich montażem. Najczęściej przyklejane są na silikon. Panele są bardzo łatwe do utrzymania w czystości poprzez swoją gładką, szklaną powierzchnię i brak fug.

Kolejnym rozwiązaniem są maty dekoracyjne. Swoim wyglądem i fakturą mogą przypominać drewno, kamień oraz skórę.Możemy również zamówić matę z wzorem trójwymiarowym. Jeśli nasza kuchnia urządzona jest w nowoczesnym stylu warto zamontować beton architektoniczny. Wnętrze rustykalne możemy ozdobić ścianą z cegły. Należy ją jednak zaimpregnować, aby ułatwić utrzymanie jej w czystości. Najbardziej odporny materiał na ścianę do naszej kuchni to stal, bardzo trudno go zniszczyć. Również sprawdzi się on  w nowoczesnym wnętrzu. Najprostszym rozwiązaniem na ozdobienie ściany jest jej pomalowanie. Pamiętajmy jednak że farba, którą kupimy musi być zmywalna i specjalnie przeznaczona do tego typu pomieszczeń.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *